Zagraniczny hosting WordPress – który wybrać? Rzetelny ranking

Zagraniczny hosting Wordpress opinie

Zagraniczne hostingi wordpress 1

Rodzimy hosting nie wystarczy jeśli chcemy rozszerzyć swoją działalność na klientów poza granicami naszego kraju. Serwer zlokalizowany w Polsce nie obsłuży wystarczająco szybko użytkowników w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych.
Naprawdę dobry zagraniczny hosting WordPress oferuje paradoksalnie niewiele firm, ale jego wybór nie musi być zmorą i uciążliwym procesem przebijania się przez obcojęzyczne fora w poszukiwaniu rzetelnych informacji. Tak się składa, że ostatnio sam potrzebowałem odpowiedniego rozwiązania pod wielojęzyczny biznes i wykonałem tę pracę za Ciebie, znajdując 3 godne polecenia firmy.
Poniżej krótko je opiszę i porównam.

Cena
Miejsce
Unikalni użytkownicy
Czas odpowiedzi
Strony
Język
Site Ground3,95€10 - 30GB10 - 100 tys.0,67-1,79 sekundy1-∞ENGZamów
Site54,95$Nielimitowane10 - 100 tys.0,7-1,95 sekundy1-∞ENGZamów
GoDaddy4,91€10 - 50GB25 - 800 tys.0,49 - 4,1 sekundy1-5PLZamów

Cena – najniższy koszt pakietu podstawowego
Miejsce – pojemność maksymalna serwera
Unikalni użytkownicy – dla jakiej ilości użytkowników przeznaczony jest hosting
Czas odpowiedzi serwera – zmierzony przez firmę WPSiteCare
Strony – ilość witryn jaką możemy posiadać na serwerach

Zaskakujący dla niektórych może być brak w zestawieniu takich gigantów jak BlueHost, DreamHost czy HostGator, jednak firmy te już dawno zostały w tyle, stawiając na masówkę i oferując nawet o połowę mniejszą szybkość ładowania.

Zagraniczny hosting WordPress – top 3

Site Ground 2

Site Ground – to mój osobisty, silnie uargumentowany wybór. Zarządzanie hostingiem odbywa się przez znany cPanel, a WordPressa zainstalujemy tutaj podobnie jak samą stronę – jednym kliknięciem.
Do wyboru mamy 4 lokalizacje serwera (Chicago, Amsterdam, Singapur, Londyn) oraz 3 plany hostingowe:
StartUp – dla właścicieli jednej strony
GrowBig – oferujący nielimitowaną ilość witryn i w zasadzie wystarczający w przypadku większości biznesów
GoGeek – do dużych przedsięwzięć

Zagraniczny hosting WordPress opinie o Site Ground

Zalety Site Ground:

 • CDN (Content Delivery Network) – niezwykle potężne narzędzie pozwalające znacznie zwiększyć szybkość ładowania strony niezależnie od miejsca na świecie z którego wchodzi klient. Dzieje się tak za sprawą cachowania naszej witryny przez 77 centrów danych CloudFlare rozsianych po całym świecie i udostępniania tej wersji która znajduje się najbliżej wchodzącego na naszą stronę użytkownika.

  Centra danych CDN CloudFlare

  Mapa przedstawiająca lokalizacje centrów danych CDN, z któych korzysta Site Ground / źródło: CloudFlare

  Krótki czas ładowania strony to podstawowy czynnik SEO, bezpośrednio wpływający na wysokość naszych zarobków, dlatego funkcji ta (normalnie dostępna za dodatkową, niemałą opłatą) jest ogromnym atutem Site Ground

Test czasu ładowania SiteGround

Wykres czasu ładowania w zależności od ilości użytkowników na stronie / źródło: WpSiteCare

 • codzienna kopia – obecnie to już standard zapewniający pełne bezpieczeństwo niezależnie od tego czy strona zostanie zaatakowana, czy coś popsujemy
 • doskonała, całodobowa pomoc – szybkie i bezproblemowe wsparcie dostępne za pośrednictwem chatu, telefonu lub otwieranego przez panel ticketu
 • darmowa instalacja – jeśli nasze umiejętności nie pozwalają na płynne poruszanie się po panelu, możemy poprosić o pomoc przy instalacji pracowników
 • darmowa migracja – przeniesienie się do Site Ground podobnie jak instalacja strony może zostać wykonana przez profesjonalistę bez pobierania dodatkowych opłat
 • prawdziwy 99,99% uptime
 • darmowa domena

Wady:

 • ograniczone miejsce  – przyzwyczailiśmy się już do serwerów o nielimitowanej pojemności. Site Ground tego nie oferuje, jednak jeśli nie zamierzamy wrzucać dużej ilości filmów na serwery, ograniczenie to nie ma żadnego znaczenia i stawiając nawet 100 stron, nie wykorzystamy limitu

Podsumowanie

Site Ground oferuje hosting praktycznie idealny i wyjątkowo uniwersalny, niezależnie czy chcemy skupić się na konkretnej grupie docelowej czy użytkownikach z całego świata.
Wysoka szybkość oraz elastyczność działania zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających webmasterów.
Aktualnie na serwerach Site Ground prowadzę 3 strony i nie napotkałem żadnych problemów z ich funkcjonowaniem. W Internecie nie spotkamy się z negatywnymi opiniami o tej firmie, a w rankingach czołowych serwisów webhostingowych Site Ground wygrywa w większości kategorii. 

Zamów hosting w Site Ground


logo site 5

Jedną z alternatyw dla Site Ground może być Site 5. Przewagą tej firmy jest nielimitowane miejsce na serwerze. Standardem pomocy technicznej oraz wachlarzem usług obie firmy są zbliżone, jednak Site5 nie posiada systemu CDN. W zamian oferuje więcej lokalizacji serwera (USA, Kanada, Brazylia, UK, Francja, Holandia, Rumunia, Singapur, Chiny), dlatego jeśli celujemy w odbiorców w konkretnym miejscu może być dobrym rozwiązaniem.
Plany przedstawiają się następująco: 

Rodzaje pakietów na Site5

Zalety Site5:

 • duży wybór lokalizacji serwera
 • brak limitu miejsca na dysku
 • szybkie ładowanie i czas odpowiedzi
Zagraniczny serwer WordPress - Czas ładowania Site5

Zagraniczny hosting WordPress – Site 5 i test szybkości ładowania /źródło: WpSiteCare

 • codzienne kopie
 • darmowa migracja – podobnie jak w Site Ground, na Site5 również możemy liczyć na darmowe przenosiny
 • całodobowa pomoc
 • 99,9% uptime

Wady:

 • w przypadku Site5 ciężko mówić o jakichś wadach, raczej o tym co więcej oferuje konkurencja (Site Ground gwarantuje CDN oraz więcej gratisów na start, ale w porównaniu do GoDaddy, Site 5 wypada lepiej)

Podsumowanie

Zagraniczny serwer WordPress na Site5 to dobry wybór jeśli myślimy o działalności w obu Amerykach (6 serwerowni w Ameryce Północnej i dwie w Południowej) lub konkretnym kraju, obsługiwanym przez tę firmę.

Dołącz do Site5


GoDaddy 2

GoDaddy to znana marka o ugruntowanej pozycji. W swojej ofercie posiada również hosting WordPress, w czterech pakietach, dopasowanych do oczekiwań klientów:

plany GoDaddy

Zagraniczny hosting WordPress na GoDaddy – plany

Zalety GoDaddy:

 • możliwość rejestracji domeny z dowolnym dostępnym rozszerzeniem
 • interfejs oraz pomoc w języku polskim
 • darmowa domena
 • zaawansowane systemy bezpieczeństwa (między innymi SiteLock przy planie Ultimate)

Wady:

 • ograniczona ilość stron w zależności od pakietu możemy prowadzić do 5 witryn 
 • przy większej ilości użytkowników odwiedzających stronę w tym samym czasie, jej czas ładowania się wydłuża

Podsumowanie

GoDaddy to nieco wolniejszy hosting od omawianych poprzedników, jednak jego atuty w postaci polskiej wersji językowej oraz duży wybór domen, mogą być dla wielu osób kluczowe.
Warto pamiętać o ograniczeniach w postaci mniejszej liczby użytkowników obecnych na stronie w tym samym momencie oraz limicie witryn. Jeśli nie planujemy uruchomienia dużego portalu GoDaddy będzie wystarczający. 

Kup hosting na GoDaddy

Który zagraniczny hosting WordPress wybrać?

Podstawowym kryterium wyboru powinna być szybkość danego hostingu (czas odpowiedzi i czas ładowania). Oczekując najszybszych rozwiązań na rynku zdecydujmy się na Site Ground lub Site5.
Drugie w kolejności kryterium to nasze oczekiwania wobec ilości unikalnych użytkowników odwiedzających stronę. Jeśli nie spodziewamy się ruchu rzędu kilkudziesięciu użytkowników w tym samym momencie, możemy spokojnie wybierać między wszystkimi trzema firmami.
Dla stron przyciągających większy traffic lepiej wybrać Site Ground lub Site 5.
Trzecim wyznacznikiem niech będzie nasza znajomość języka angielskiego. Jeśli posługujemy się nim komunikatywnie wybierzmy SiteGround lub Site5, a gdy wolimy porozumiewać się rodzimą mową, nawiążmy współpracę z GoDaddy.

Site Ground Site5 GoDaddy