Płatne szablony WordPress – lista serwisów

Zakładanie strony internetowej z wykorzystaniem płatnych szablonów Wordpress

Mało kto wie, ale stworzenie własnej strony internetowej (niezależnie czy ma to być wizytówka firmy, magazyn online czy sklep internetowy) w zdecydowanej większości przypadków nie wymaga zatrudniania zespołu programistów i wydawania dużych pieniędzy. Dzięki dynamicznemu rozwojowi systemów zarządzania treścią (np. WordPress i Joomla), każdy może rozpocząć biznes w Internecie wydając maksymalnie 65$. Wystarczy wybrać szablon najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom w jednym z serwisów przedstawionych poniżej, zainstalować go na serwerze i poświęcić trochę czasu na dodanie niezbędnych elementów personalizujących (logo, teksty itd.). Cały proces jest bardzo prosty i z pewnością każdy sobie z nim poradzi.

Decydując się na płatne szablony WordPress zamiast darmowych otrzymujemy szereg korzyści:

  • nowoczesny wygląd
  • doskonałą optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO)
  • najwyższą szybkość ładowania się strony
  • dożywotnie aktualizacje
  • darmową pomoc techniczną autora szablonu

Poniżej prezentujemy i krótko opisujemy najważniejsze serwisy z płatnymi szablonami WordPress, które warto odwiedzić przed uruchomieniem własnej strony internetowej.

Płatne szablony WordPress

 

ThemeForest to najlepszy wybór jeśli interesują nas płatne szablony WordPress
ThemeForest to największa internetowa platforma z płatnymi szablonami. Pośredniczy między twórcami (pojedynczymi osobami lub zespołami profesjonalnych programistów) a klientami, umożliwiając inteligentne wyszukiwanie szablonów (ze względu na popularność, cenę, słowa kluczowe, funkcjonalności itd.), błyskawiczne zawieranie transakcji oraz łatwy dostęp do aktualizacji i pomocy technicznej.

Wybieranie płatnego szablonu WordPress na ThemeForest

Na ThemeForest możemy wyszukiwać płatne szablony WordPress wpisując słowa kluczowe lub sortując ze względu na popularność, wiek itp.

Na ThemeForest znajdziemy niespełna 20 tysięcy wzorów stron internetowych, w większości opartych na systemie WordPress.
Najpopularniejsze z nich to Avada – szablon o wielu przeznaczeniach dla osób wymagających szerokiej gamy funkcjonalności oraz Newspaper – piękny szablon magazynu z możliwością dostosowania wyglądu do jego tematyki.

Szablon magazynu na WordPress

NewsPaper to jeden z najlepiej sprzedających się szablonów na ThemeForest

 


Logo Template Monster

TemplateMonster to jeden z pierwszych producentów gotowych szablonów i stron HTML na świecie, który powstał w 2002 roku. Aktualnie katalog produktów zawiera ponad 26000 pozycji, wśród których można znaleźć templatki popularnych CMS jak WordPress, Joomla!, Prestashop oraz dla mniej znanych systemów, np. MotoCMS.

Przykładowe szablony na Template Monster

Wszystkie szablony stworzone zostały przez specjalistów z Template Monster, w przeciwieństwie do innych firm, których oferta uwzględnia również prywatne rozwiązania. Dzięki temu modelowi biznesowemu klient może być pewny, że zamawiany produkt został odpowiednio sprawdzony i przygotowany przed dodaniem na stronę.

Najpopularniejszym motywem firmy jest Monstroid – wielofunkcyjny szablon oparty na WordPress, pobrany do tej pory ponad 5700 razy. Oprócz tego w 2016 roku pojawiły się funkcjonalne rozwiązania dla innych systemów zarządzania treścią, w tym Jumerix dla Joomla!, Eveprest dla PrestaShop oraz szablon HTML5 – Starbis.

Dla użytkowników z Polski dostępna jest polskojęzyczna wersja strony, która pojawiła się w 2014 roku i została odnowiona w 2016 roku. Oprócz tego dostępne jest wsparcie techniczne, które działa 24/7.

Sprawdź szablony TemplateMonster


Na MyThemeShop znajdziemy piękne, estetyczne i bardzo funkcjonalne płatne szablony WordPress

MyThemeShop to prywatne studio zrzeszające specjalistów od WordPress, tworzących piękne, bardzo estetyczne i doskonale zoptymalizowane szablony. Znajdziemy tutaj co prawda jedynie 100 wzorów stron, ale każdy jest wart uwagi.
Dominującym typem szablonów są blogi i internetowe magazyny. Każdy z nich jest responsywny oraz zoptymalizowany pod kątem mediów społecznościowych i zarabiania na reklamach (w szczególności Adsense).
Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza viralowy szablon SociallyViral, dzięki któremu  błyskawicznie rozpropagujemy naszą stronę i zmaksymalizujemy zarobki.

Płatne szablony WordPress na MyThemeShop

Podgląd świetnego szablonu SociallyViral w serwisie MyThemeShop

MojoThemes to duży serwis oferujący płatne szablony WordPress
MojoThemes
 jest serwisem działającym na identycznej zasadzie co ThemeForest, ale w swojej ofercie posiada mniejszą ilość szablonów. Warto jednak odwiedzić tą platformę, ponieważ nie brakuje tu perełek z różnych kategorii stron internetowych. Na szczególną uwagę w przypadku MojoThemes zasługują zwłaszcza szablony sklepów internetowych oraz niszowych stron firmowych (agencji hostingowych, drukarni internetowych, siłowni i klubów fitness).

Kupno szablonu na MojoThemes

Widok ze strony głównej portalu MojoThemes z bardzo dużym wyborem szablonów

Wybierając płatne szablony WordPress, poza wymienionymi powyżej stronami warto także odwiedzić małe, kameralne serwisy niedużych zespołów programistów, którzy w swojej ofercie posiadają dużo interesujących wzorów stron o unikalnym wyglądzie i niespotykanych możliwościach. Polecamy zwłaszcza:

FameThemes
Magazine3
WooThemes
StudioPress

Jeśli WordPress jest dla nas wciąż skomplikowany, za dodatkową opłatą możemy wraz z szablonem zamówić usługę jego instalacji na serwerze, dostosowania wyglądu do identycznego jak w wersji demonstracyjnej i kilku innych oszczędzających nasz czas czynności.