Opcje binarne opinie o nowej formie handlu

Opcje binarne opinie - pójdzie w dół czy wzrośnie ?

Opcje binarne to stosunkowo młody sposób inwestowania pieniędzy w Internecie, który polega na wyborze jednej z dwóch możliwości zachowania się kursu: Up/Call – pójdzie w górę, Down/Put – spadnie. Grać można zarówno na parach walutowych, towarach jak i indeksach oraz akcjach. W ostatnim czasie opcje binarne zaczęły być intensywnie reklamowane jako doskonały sposób na zarabianie w Internecie.

Charakter tego rodzaju „gry” niebezpiecznie przypomina jednak ruletkę i wybór czerwone/czarne. Pomimo finansowej otoczki, która uwiarygodnia opcje binarne i nadaje im status inwestycji finansowej jest to najzwyklejszy hazard, na którym w dłuższej perspektywie czasu nie zarobimy ani grosza, a stracić możemy majątek.

Opcje binarne opinie - ekran gry

Przykładowy ekran gry na opcjach binarnych w internecie – opcje binarne opinie /źródło: WikimediaCommons

Matematyka kontra opcje

Podstawowym argumentem przeciwko opcjom binarnym jest matematyka. Większość platform transakcyjnych płaci 65 – 71 % zainwestowanej kwoty za udany zakład. W przypadku porażki tracimy 100 %. Część z nich oferuje co prawda zwrot 15 % w przypadku nieudanej transakcji, jednak oznacza to i tak, że potrzebujemy wygrać w co najmniej 54,5 % przypadków żeby coś zarobić. Spójrzmy na przykład:

Dokonujemy 1000 zakładów po 100 zł. Jeśli przegramy dostaniemy 15 zł zwrotu.
Wygrywamy 545 z nich. Nasz zysk wynosi zatem 38,695 zł.
Nasze 455 porażek przynosi nam straty w wysokości 45,500 zł.
6825 zł ze zwrotów bilansuje nam te straty i wychodzimy 20 zł do przodu (45500 – 6825 = 38675). Hura.

Niestety nawet jeśli komukolwiek chciałoby się dokonywać 1000 transakcji dla 20 złotych od razu trzeba lojalnie uprzedzić, że 54,5 % skuteczności przy szansach podzielonych po równo – 50/50, to bardzo dużo, zwłaszcza jak na taką ilość zakładów.
Ktoś mógłby powiedzieć: no dobra, ale przecież to rynek finansowy, tutaj można przewidzieć zachowanie się par walutowych, są przecież trendy itd. Owszem są, ale nigdy nie jest tak, że wykres idąc w górę, pnie się tam prostą linią. Zawsze są wahnięcia i to bardzo liczne.
Krótki czas zawierania transakcji jest elementem decydującym o hazardowym charakterze opcji. Nawet jeśli są przesłanki co do tego, że jakieś akcje pójdą w górę (przykładowo Apple po ogłoszeniu wyników finansowych lub nowego produktu), minutowego lub 10 – minutowego ruchu wykresu przewidzieć się praktycznie nie da.

Binarni oszuści

Poza matematyką warto zastanowić się nad wiarygodnością operatorów platform transakcyjnych oferujących opcje binarne. Programy mogą być tak zaprogramowane żeby podobnie do kasynowych automatów wciągnąć gracza a następnie solidnie wydoić ze wszystkich pieniędzy, w taki sprytny sposób żeby chciał wrócić i się odegrać. To nie jest teoria spiskowa. W tej branży (hazardowej bo chyba już nikt nie ma wątpliwości, że opcje binarne to nie są poważne inwestycje finansowe) oszustwa są na porządku dziennym.

Opcje binarne opinie - reklama opcji binarnych

Przykładowa reklama opcji binarnych w internecie – opcje binarne opinie /źródło: IQad Kontekst

Należy dodać, że platformy binarnych brokerów nie są uregulowane. Nie podlegają organom nadzoru finansowego w Polsce, co nie pozwala na rzetelne zweryfikowanie ich sytuacji finansowej i wypłacalności.

Opcje uzależniają

Ostatnim argumentem przeciwko opcjom binarnym jest wysokie ryzyko wciągnięcia w grę i uzależnienia wynikające z charakteru zawieranych transakcji, ich łatwości oraz możliwości stosunkowo szybkiego poznania wyniku. Psychika ludzka jest skonstruowana w taki sposób, że im szybciej w grze losowej lub z elementem losowym poznamy wynik, tym dynamiczniej wzrasta ryzyko wpadnięcia w nałóg. Jako, że opcje możemy założyć nawet na 60 sekund, a wynik w zdecydowanej większości przypadków jest kwestią losową, opcje binarne na liście najsilniej uzależniających gier znajdują się bardzo wysoko. Zaraz za automatami i ruletką.
Nie należy tego lekceważyć, ponieważ granica między odpowiedzialną grą a uzależnieniem jest bardzo cienka.

Opcje binarne opinie 

Jeśli wciąż Cię nie przekonaliśmy, że od opcji binarnych najlepiej trzymać się daleko, niech zrobi to renoma znanych marek w świecie biznesu, które opcje binarne zakwalifikowały jako niebezpieczne i nieprofitowe zjawisko.
Wśród zdecydowanych przeciwników opcji binarnych są m.in. Gordon Pape z Forbes.com, porównujący je do uprawiania hazardu i Shai Effetz z InterTrader, ostrzegający że przy takich stawkach jakie możemy otrzymać za poprawne oszacowanie zachowania się kursu, prawdopodobieństwo zarobku jest bardzo nikłe.
Teraz zastanów się jeszcze raz komu chcesz zaufać. Rzetelnym źródłom czy finansowym sutenerom siedzącym na Malediwach z drinkami i utrzymującym się z oszustw.

Co zamiast opcji?

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na rynku finansowym, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od opcji binarnych, jest tradycyjne inwestowanie na giełdzie w silne i perspektywiczne spółki zlokalizowane w demokratycznych i kapitalistycznych państwach.