Najlepsza giełda kryptowalut – ranking

Najlepsza giełda kryptowalut - wybieramy czołówkę

Jak nazywa się najlepsza giełda kryptowalut? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wybranie jednej uniwersalnej firmy, która zaspokoi potrzeby każdego tradera jest niemożliwe, dlatego przygotowaliśmy zestawienie 2 najlepszych pośredników w wymianie cyfrowych walut. Każdy z nich posiada unikalne cechy i zalety, a jednocześnie obydwie giełdy dopełniają się swoją ofertą, tworząc kompletne środowisko handlowe dla polskich traderów zarabiających na kryptowalutach.
Możemy najpierw kupić podstawowe kryptowaluty za złotówki, euro lub dolary na najsolidniejszej giełdzie w Polsce – BitBay.net, a następnie wysłać je do największego międzynarodowego pośrednika Binance.com, gdzie cały rynek kryptowalutowy, obejmujący setki cyfrowych aktywów stanie przed nami otworem. 

Giełda:
Logo BitBayBinance
Strona:
BitBay.net
Binance.com
Prowizja handlowa:
0,25-0,43%0,1%
Waluty:
BTC, LTC, ETH, LSK, DASH, BCC, BTG, GAME
(PLN, EUR, USD)
BTC, LTC, ETH, ETC, NEO, EOS, LSK, DASH, BCC, BTG, XRP + prawie 100 więcej!
Metody płatności:
Przelew bankowy, wpłata gotówkowa w sklepach Żabka/Fresh, Poczta Polska
Depozyty i wypłaty wyłącznie w kryptowalutach
Siedziba:
estonia
Tallin
Japonia
Tokio

Najlepsza polska giełda kryptowalut


Najlepsza giełda do kupna i sprzedaży kryptowalut za złotówki
Wieniec 1
Najlepsza międzynarodowa giełda kryptowalut
Wieniec 1
Najlepsza giełda "crypto to crypto" (bez walut tradycyjnych), np.
do wymiany ETH lub BTC na rzadsze kryptowaluty

BitBay.netBinance.com

Dla osób obeznanych z rynkiem zaskoczeniem może być brak w zestawieniu gigantów jak Bittrex czy Bitfinex. Pomimo ich niewątpliwych zalet, nie możemy przejść obojętnie obok problemów i zagrożeń z jakimi borykają się ich użytkownicy.
Bittrex na skutek amerykańskich regulacji wymusza od końca 2017 roku weryfikację każdego konta niezależnie od wielkości obrotu lub wysokości wypłat oraz doświadczył przedłużających się problemów z wypłatami.
Wokół Bitfinex pojawiło się ostatnio wiele podobnych kontrowersji i poważny zarzut o tworzenie piramidy finansowej. Nawet jeśli część oskarżeń to tylko plotki, po co ryzykować skoro są na rynku giełdy oferujące taką samą lub lepszą jakość?

Najlepsza giełda kryptowalut – opisy czołowych pośredników

 

Giełda BitBay

www.bitbay.net

BitBay to najlepsza giełda kryptowalut w Polsce i jednocześnie najlepsza giełda kryptowalut do zakupu podstawowych cyfrowych aktywów za złotówki. Aktualnie nie ma w naszym kraju realnej alternatywy wobec BitBay, który zasłużenie piastuje pozycję lidera, świadcząc swoje usługi na najwyższym poziomie.
Całkowity wolumen obrotu na tej giełdzie przewyższa wszystkie pozostałe polskie giełdy kilkukrotnie. 

Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce to BitBay

Wygląd interfejsu handlowego giełdy BitBay

Wymiany kryptowalut na BitBay dokonujemy wystawiając własne oferty kupna i sprzedaży lub korzystając z zakładki „szybka transakcja”, gdzie zlecenia realizowane są natychmiast po najkorzystniejszej cenie.
W niedalekiej przyszłości użytkownicy platformy będą mogli otwierać zlecenia Stop Market, czyli ustawiać limit ceny, przy której automatycznie sprzedamy nasze monety. 

Zalety giełdy BitBay:

 • rewelacyjna platforma handlowa – piękny interfejs handlowy giełdy BitBay przewyższa swoją wygodą użytkowania niejednego zagranicznego konkurenta. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim przemyślany rozkład modułów oraz współpraca z wykresami i zaawansowanymi narzędziami do analizy technicznej od TradingView
 • najwyższy wolumen obrotu w Polsce –  oznacza to, że bez problemu wymienimy kryptowaluty o dowolnej porze dnia lub nocy po rynkowych, niezaniżonych cenach
 • wysoki poziom bezpieczeństwa – zespół BitBay na każdym kroku akcentuje jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo przechowywanych środków. Zgodnie z międzynarodowymi standardami zabezpieczymy konto potwierdzeniami mailowymi i autoryzacją dwuskładnikową Google, a nasze monety przechowywane są wyłącznie na cold walletach czyli offline. 
 • szybka pomoc techniczna – BitBay nie ukrywa adresu email do kontaktu, z czym możemy się spotkać u konkurencji. W każdej chwili możemy otworzyć ticket, który zostanie rozpatrzony w ciągu 24 godzin. Najwyższy priorytet nadawany jest oczywiście sprawom związanych z depozytem i wypłatą środków. 

Zarejestruj się na BitBay.netLogo giełdy Binance

www.binance.com

Binance to najlepsza giełda kryptowalut do wymiany wirtualnych monet w modelu crypto to crypto (bez walut tradycyjnych) i inwestowania w mniej popularne projekty z potencjałem niedostępne na polskich platformach. Poza większością czołowych kryptowalut, uzyskamy tutaj dostęp do altcoinów, które dopiero co wchodzą na rynek lub właśnie zakończyły ICO. Każda wirtualna waluta, która pojawia się na Binance jest dokładnie sprawdzana i uważnie implementowana. 

Najlepsza giełda kryptowalut - Binance widok podstawowy

Widok podstawowy giełdy Binance

Na Binance możemy handlować w dwóch trybach: jasnym basic i przyciemnionym advanced. Dodatkowo giełda udostępnia specjalną aplikację na urządzenia mobilne oraz aplikację na pc. Aplikacje handlowe to nowość w tej branży. Mają one jedną olbrzymią przewagę nad platformą online. W razie przerwy technicznej lub czasowego wyłączenia strony (co może się zdarzyć np. w przypadku zmasowanego ataku hakerskiego), możemy na nich bez problemu kontynuować handel. Dodatkowo funkcjonują szybciej niż strona, bo obsługiwane są przez pamięć naszego komputera i są mniej zależne od prędkości łącza.

Zalety giełdy Bianance:

 • anonimowość i wysoki limit wypłaty – giełda nie wymaga naszych danych osobowych. Nie musimy również weryfikować konta jeśli wystarcza nam limit wypłaty w wysokości 2 BTC dziennie. To najwyższy limit spośród wszystkich czołowych giełd na świecie!. Dla porównania giełda Bittrex wymusza weryfikację od razu przy rejestracji konta, a Poloniex umożliwia wypłatę zaledwie 2000$ dziennie bez weryfikacji.
  Limity wypłat na Binance
 • gigantyczna oferta kryptowalut – ponad 100 wirtualnych nominałów do handlu w parze z BTC, ETH, BNB, Binance Coin (własnej waluty giełdy) oraz Tether (USDT), którego wartość oparta jest na parytecie dolara. Regularnie dodawane są nowe kryptowaluty, a swojego faworyta, którego chcielibyśmy zobaczyć na liście możemy wybierać w comiesięcznych głosowaniach „Community Coin of the Month”
 • bardzo niska prowizja – handlując na Binance zapłacimy nie więcej niż 0,1% od wymiany niezależnie czy dokonujemy transakcji jako maker czy taker. Dla porównania na konkurencyjnych giełdach, uznawanych do niedawna za najlepsze, prowizje wynoszą odpowiednio: Poloniex 0,15-0,25%, Bittrex 0,25%. Różnice mogą wydawać się niewielkie, jednak jeśli podliczymy cały nasz obrót robią się z tego konkretne pieniądze.
 • wysoki poziom transparentnościzałożycielem giełdy jest Changpeng Zhao, ekspert ds. kryptowalut i były CTO giełdy OKCoin. Zdecydował się założyć własną firmę po problemach prawnych jakie generowały restrykcje chińskich władz.
  Firma zarządzająca giełdą ma siedzibę w Japonii, w słynnej dzielnicy Shibuya. Jak powszechnie wiadomo kraj kwitnącej wiśni jako jeden z pierwszych (i wciąż jeden z nielicznych) państw na świecie uprawomocnił kryptowaluty jako środek płatniczyzalegalizował działalność giełd, a następnie wziął się za normowanie ICO. Stworzyło to idealne i stabilne warunki do rozwoju dużego biznesu kryptowalutowego jakim jest giełda Binance.
 • zabezpieczenie logowania smsem – poza tradycyjnym zabezpieczeniem logowania przy pomocy uwierzytelniania dwuskładnikowego (np. Google Authenticator) możemy ustawić autoryzację przy pomocy smsa. Każdorazowo przy logowaniu będziemy otrzymywać kod w wiadomości do wpisania razem z hasłem w odpowiedniej rubryce. 
 • czytelny i wygodny interfejs – design giełdy jest prosty, ale dzięki temu lekki i bardzo czytelny. Wszystko pracuje bez zastrzeżeń, a zlecenia realizowane są płynnie.
 • promocje i konkursy – Binance rozdaje samochody, elektronikę i kryptowaluty. Nie jest to oczywiście najistotniejszy czynnik dla traderów, ale miły akcent i kompletnie nowe podejście do klientów na tym rynku. O ile ciężko wygrać w turnieju, którego zadanie polega na wypracowaniu największego wolumenu, o tyle wyrobienie minimalnego obrotu na 1 BTC uprawniającego do wzięcia udziału w losowaniu nagród jest już w zasięgu większości profesjonalnych traderów.
  Konkursy na giełdzie Binance

Binance to obok Bittrex bez wątpienia najlepsza giełda kryptowalut na świecie. Aktualnie na całym globie operuje co najmniej kilkadziesiąt znaczących podmiotów świadczących usługę wymiany kryptowalut. Codziennie powstają też nowe firmy. Mimo to Binance systematycznie wygrywa w rankingu na CoinMarketCap.com w kategorii najwyższego wolumenu obrotu na świecie oraz najkorzystniejszych cen. 

Handluj na giełdzie BinanceNiezależnie od tego że wybraliśmy najlepsze giełdy kryptowalut również pod kątem bezpieczeństwa, należy przypomnieć najważniejszą zasadę: nie trzymamy zakupionych wirtualnych monet na giełdach.
Nawet najlepsza giełda kryptowalut nie gwarantuje bezpieczeństwa naszym środkom. Oczywiście wybrani powyżej pośrednicy wymiany zapewniają bardzo wysoki stopień ochrony, ale niektóre wydarzenia są niezależne od ich działań. Dlatego jeśli zamierzamy przechowywać kryptowaluty długoterminowo, róbmy to na dobrym portfelu sprzętowym. 


Uwaga: inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem i może skutkować utratą kapitału. Niniejszy artykuł nie stanowi rekomendacji ani zachęty do inwestycji, a autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje czytelników. Inwestujmy odpowiedzialnie.