Najlepsza giełda bitcoin – zestawienie czołowych pośredników

Najlepsza Giełda Bitcoin - porównanie

Poniżej prezentujemy 3 najlepsze i najpopularniejsze giełdy Bitcoin. Każda z nich posiada unikalne cechy i funkcjonalności. Sprawdź, jaka jest najlepsza giełda bitcoin dla ciebie i przeczytaj poniżej czym się kierowaliśmy wybierając najlepszych pośredników. 

Giełda:
logo giełdy bitbayBinancePoloniex
Strona:
Zonda.exchange
Binance.com
Poloniex
Prowizja:
0,00%-0,43%0,1%0,15-0,25%
Waluty:
BTC, LTC, ETH, LSK, LUNA, UNI, DOT, XRP + 17 więcej
(+ PLN, EUR, USD)
BTC, ETH, BNB, USDT + 103 inne kryptowaluty
BTC + 80 więcej
(bez tradycyjnych)
Metody płatności:
Przelew bankowy, wpłata gotówkowa w sklepach Żabka/Fresh, Poczta Polska
Wymiana wyłącznie kryptowalutami
Wyłącznie kryptowaluty
Siedziba:
estonia
Estonia
(polski kapitał i zarząd)
Flaga Malty
Malta

USA
USA
Odwiedź giełdę
Szczegóły
Odwiedź giełdę
Szczegóły
Odwiedź giełdę
Szczegóły
Najlepsza giełda do zakupu i sprzedaży kryptowalut za złotówki, euro lub dolary.
Najlepsza giełda do wymiany BTC na inne kryptowaluty
Uzupełniająca giełda do wymiany BTC na popularne kryptowaluty

Uzupełnieniem powyższej trójki może być giełda Local Bitcoins, kojarząca ze sobą sprzedających i kupujących bitcoina za gotówkę lub inne, rzadkie metody płatności. Opiszemy ją na końcu artykułu. 

W zestawieniu uwzględniono następujące informacje:

 • prowizja – jaki będzie koszt wymiany bitcoin u danego pośrednika
 • metody płatności – za pośrednictwem jakich rozwiązań i portfeli internetowych opłacimy zakupione bitcoiny
 • waluty – obsługiwane waluty wirtualne, które możemy kupić na giełdzie oraz waluty tradycyjne (informacja w nawiasie), którymi możemy zapłacić 
 • siedziba – lokalizacja firmy lub spółki, której własnością jest giełda

Najlepsza giełda Bitcoin powinna łączyć w sobie 3 podstawowe cechy:

 • bezpieczeństwo – na które składa się dobra reputacja marki, jej wiarygodność i solidność. Wiarygodność można ocenić analizując następujące czynniki: w jakim kraju giełda ma swoją siedzibę, jak długo istnieje, jakie zabezpieczenia zaimplementowała, czy działa w sposób transparentny (zarząd itd.)
 • popularność – gwarantująca wysoką płynność zleceń niezależnie od tego czy chcemy kupić czy sprzedać kryptowalutę
 • niskie opłaty – giełdy pobierają prowizję od wymiany kryptowalut. Dla nas jako klientów ważne jest żeby opłaty te były możliwie jak najniższe

Przedstawione cechy łączą wszystkie uwzględnione w naszym zestawieniu giełdy – opiszemy je poniżej.

Najlepsza giełda bitcoin – top 3 pośredników

Zonda.exchange (do niedawna jako BitBay.net) to całkowicie polska giełda jeśli chodzi o kapitał zakładowy i twórców oraz jednocześnie największy podmiot umożliwiający wymianę bitcoina w Polsce. Ważną cechą giełdy dla polskich użytkowników jest możliwość zakupu bitcoinów bezpośrednio za złotówki, uprzednio zasilając konto poprzez jedną z popularnych metod płatności. Polacy mieszkający za granicą docenią
Na Zondzie oprócz bitcoina możemy kupić również takie kryptowaluty jak Ethereum, Chainlink, Lisk, Litecoin, Game, Dash, Bitcoin Cash, Ripple, Zcash. Są to młodsze, ale obiecujące projekty (zwłaszcza ETH i LINK).

Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce to BitBay

Wygląd interfejsu handlowego giełdy BitBay

Zonda umożliwia kupno kryptowalut na 3 sposoby:

 • wystawienie oferty – wystawiamy zlecenie kupna lub sprzedaży waluty po określonej, odpowiadającej nam cenie
 • szybka transakcja – natychmiastowe kupno lub sprzedaż wirtualnej waluty po najatrakcyjniejszym dla nas kursie oferowanym przez innego użytkownika
 • fill or kill – wystawianie zlecenia, które zostaje zrealizowane albo w całości albo wcale

Niedługo zostanie również uruchomiona funkcja „Stop Market”, która pozwoli na ustawianie stop lossów czyli progów cenowych, po których następuje automatyczne pozbycie się danych środków. Funkcja szczególnie pomocna przy ograniczaniu strat. 

Zalety Zondy:

 • najstabliniejsza i najpłynniejsza giełda w naszym kraju
 • banalnie prosta obsługa, przewyższająca wygodą użytkowania nawet zagraniczne giełdy
 • wersja PRO platformy z jeszcze większą ilością narzędzi i możliwości
 • bezpieczeństwo – Zonda to giełda, której właścicielem jeszcze do niedawna był BitBay sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Firma przeniosła się do Estonii, ale podlega wciąż europejskiej jurysdykcji, co znacząco podnosi wiarygodności giełdy i bezpieczeństwo jej użytkowników

Zonda trafia na pierwsze miejsce listy, ponieważ jest to zdecydowanie najlepsza giełda bitcoin w Polsce. Największą konkurencją Zondy na polskim rynku był do 2019 roku BitMarket.pl, który zniknął z pieniędzmi użytkowników. Jeśli chcemy wymienić kryptowaluty na złotówki trudno aktualnie o lepszą alternatywę.
Zapoznaj się również z naszym poradnikiem i opisem giełdy Zonda.

Otwórz konto na ZondaLogo giełdy Binance

 

Binance to najlepsza giełda bitcoin rekomendowana do wymiany bitcoina na pozostałe kryptowaluty. Nie możemy tutaj wymienić wirtualnych walut na tradycyjne jak PLN czy USD, ale mamy za to dostęp do gigantycznego rynku ponad 200 (!) altcoinów, które kupujemy lub sprzedajemy za główne kryptowaluty: BTC, ETH i tzw. stablecoiny jak USDT czy USDC.
Japońska firma zarządzająca giełdą postawiła na nową jakość w branży oferując wyjątkowo niskie prowizje od transakcji, szybkość działania, a nawet promocje i konkursy.

W zależności od preferencji możemy ustawić podstawowy lub zaawansowany widok platformy, a także ściągnąć aplikację na komputer lub urządzenie mobilne znacznie zwiększające stabilność działania.

Binance jedna z najlepszych giełd bitcoin

Wygląd panelu tradingowego na Binance

Tym co znacznie wyróżnia giełdę od konkurencji jest wysoki limit wypłaty (wynoszący 2 bitcoiny) dla niezweryfikowanych kont. Oznacza to, że możemy handlować całkowicie anonimowo, bez udostępniania swoich danych.

Zalety Binance:

 • najniższa prowizja na świecie
 • stabilność i szybkość funkcjonowania
 • bogata oferta produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach
 • promocje i konkursy
 • wysoki limit wypłaty bez weryfikacji konta – 2 BTC (gwarancja anonimowości) 

Handluj na BinancePoloniex

Poloniex to jedna z największych i najstarszych giełd bitcoin na świecie. Pomimo, że czasem zdarza jej się zawiesić i pojawiają się głosy krytyczne jeśli chodzi o regulacje amerykańskie, którym giełda z racji lokalizacji podlega, kupimy tutaj błyskawicznie i bezproblemowo najważniejsze wirtualne waluty.
Poloniex udostępnia wymianę na aż 80 kryptowalutach i 363 parach, ale n
ie kupimy bitcoina ani żadnej z pozostałych kryptowalut za tradycyjne pieniądze. Giełda ta stanowi doskonałe uzupełnienie przedstawionych powyżej pośredników i przeznaczona jest przede wszystkim dla osób chcących inwestować w inne, mniej popularne waluty wirtualne.

Giełda kryptowalut Poloniex

Jak kupować kryptowaluty na Poloniex?

Przykładowo jeśli chcemy kupić Dash za BTC (DASH/BTC), a nie mamy jeszcze żadnej innej kryptowaluty w portfelu, należy kupić bitcoin np. na giełdzie BitBay za złotówki, a następnie przesłać je na swój prywatny adres portfela na Poloniex (znajdziemy go w zakładce Balances -> Deposits & Withdrawals i klikamy Deposit przy wybranej kryptowalucie).
Przesłanie wirtualnych monet z BitBay możemy zlecić w zakładce Moje konto –> Wypłać.

Ze względu na bardzo dużą ofertę kryptowalut oraz prosty i czytelny interfejs, Poloniex wylądował w naszym zestawieniu na trzecim miejscu jako najlepsza giełda bitcoin do wymiany pozostałych kryptowalut w parze z bitcoinem.

Otwórz konto na PoloniexLocal Bitcoins giełda

LocalBitcoins.com to giełda łącząca sprzedających i kupujących zgodnie z miejscem ich zamieszkania. Udostępnia najwięcej metod płatności, co docenią zwłaszcza użytkownicy portfeli internetowych i PayPal.
Wymiana walut odbywa się między użytkownikami, a LocalBitcoins pośredniczy w transakcji dbając o jej bezpieczeństwo. W momencie rozpoczęcia wymiany, pośrednik blokuje odpowiednią ilość bitcoinów u sprzedającego i czeka na potwierdzenie płatności. Po otrzymaniu potwierdzenia przelewa ustaloną ilość wirtualnych monet na konto kupującego.
Dodatkowym elementem zabezpieczającym jest system reputacji użytkowników, pozwalający na sprawdzenie poprzednich transakcji i opinii wyrażonej procentowo.

Giełda LocalBitcoins

Aby zakupić bitcoin w serwisie wystarczy skorzystać z prostej wyszukiwarki podając kwotę, walutę, lokalizację potencjalnego kontrahenta i wybrać preferowaną metodę płatności.
Opcjonalnie możemy wybrać jedną z proponowanych nam automatycznie ofert.
Nabyte monety trafią na nasz rachunek w LocalBitcoins i będziemy mogli nimi dowolnie dysponować.

Zalety:

 • wiele metod płatności ( w tym gotówka i zakupy stacjonarne)
 • możliwość zakupu gotówką z praktycznie dowolnego miejsca na świecie

LocalBitcoins to według nas najlepsza giełda bitcoin dla osób poszukujących nietypowych metod płatności lub stacjonarnej wymiany walut.

Otwórz konto na LocalBitcoinsPowyższe zestawienie to lista trzech czołowych giełd, które bardzo dobrze się uzupełniają i stanowią praktycznie kompletny system dla wszystkich osób zainteresowanych bitconem.
Jeśli chcesz inwestować również w pozostałe wirtualne aktywa sprawdź jaka jest najlepsza giełda kryptowalut i wejdź do globalnej rozgrywki.   


Uwaga: inwestowanie w bitcoin jest bardzo ryzykowne i może zakończyć się utratą kapitału. Ten artykuł nie jest rekomendacją ani zachętą do inwestycji, a portal Rekiny Internetu nie ponosi odpowiedzialności za decyzje finansowe użytkowników.