Jak szybko zarobić pieniądze przez Internet – 10 sposobów

Jak szybko zarobić pieniądze przez internet

Pytanie „jak szybko zarobić pieniądze przez Internet?” bardzo często pada z ust osób stawiających pierwsze kroki w świecie e-biznesu. O ile czerpanie stałego dochodu z internetu wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i odpowiednich umiejętności, to zarobienie w krótkim czasie kilkuset złotych albo nawet dużo więcej, jest możliwe i osiągalne praktycznie dla każdego. Ze wszystkich metod zarabiania w Internecie wyróżnimy w tym artykule te, dzięki którym można się wzbogacić najszybciej. Pamiętajcie jednak, że prawie każda przedstawiona poniżej metoda niesie ze sobą ryzyko równie szybkich strat. 


Spis treści:

    1. Inwestowanie w kryptowaluty
    2. Wypełnianie ankiet online
        Pozostałe sposoby 5-10


Jak szybko zarobić pieniądze przez Internet – 10 najlepszych sposobów

Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze metody na szybki zarobek w Internecie:

1) Inwestowanie w kryptowaluty

Kryptowaluty to prawdziwe eldorado naszych czasów. Nie dość że wydobywa się je podobnie jak cenne metale, to wartość najpopularniejszej z nich – bitcoina, przegoniła w marcu 2017 r. wartość uncji złota.
Po gigantycznym sukcesie bitcoina, na którym wiele osób zarobiło prawdziwe fortuny, nikt już nie powinien mieć wątpliwości, że na wirtualnej walucie można zarabiać. A co najważniejsze bardzo szybko zarabiać.

Wykres kapitalizacji kryptowalut

Kapitalizacja kryptowalut czyli całkowita wartość obrotu

Jak rozpocząć zarabianie na kryptowalutach

Jeśli nie posiadamy jeszcze żadnej kryptowaluty w naszym portfelu, możemy kupić ją za złotówki na największej giełdzie w Polsce – BitBay.net. Do wyboru mamy Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCC), Ethereum (ETH), Lisk (LSK), Litecoin (LTC), GameCredits (GAME) i DASH.

BitBay zarabianie przez Internet na kryptowalutach

Jak szybko zarabiać pieniądze przez Internet ? Np. handlując na BitBay

Następnie możemy handlować wyłącznie na BitBay (jeśli wystarcza nam ich oferta) lub przelewać wirtualne monety do wybranego pośrednika umożliwiającego inwestowanie w zdecydowanie więcej kryptowalut (np. Binance – aż 100 kryptowalut w ofercie).

Powyższy proces wygląda następująco:
Na BitBay.net: wybieramy „Moje konto” –> „Wypłać” (przy wybranej walucie) –> określamy ilość i podajemy adres portfela
Na docelowej giełdzie (na przykładzie Binance): klikamy na saldo naszego konta pod ikoną konta –> klikamy „Deposit” przy walucie którą będziemy przelewać (np. bitcoin) i kopiujemy adres naszego portfela do formularza wypłaty na giełdzie BitBay.
W przypadku długoterminowych inwestycji, zakupione waluty lepiej przechowywać w bezpiecznym portfelu online lub offline.

Handluj kryptowalutami na bitbay.net

Zarabianie na kryptowalutach

Jak szybko zarobić pieniądze przez Internet na kryptowalutach? Są różne strategie. Niektórzy kupują wiele walut i liczą na to, że cena którejś z nich poszybuje tak wysoko jak miało to miejsce w przypadku bitcoina.
Inni dokładnie analizują wykresy, śledzą fora (szczególnie anglojęzyczne), zapoznają się z technologią, na której bazuje dana kryptowaluta i wybierają kilka lub kilkanaście najbardziej obiecujących projektów.

Na co zwracać uwagę przy inwestowaniu w kryptowaluty?
Od strony technicznej: aktualna ilość monet w obiegu, całkowita ilość monet i kapitalizacja
Od strony fundamentalnej: kto stoi za projektem i czy technologia przedstawia się obiecująco i rozwojowo

Spekulacja na kryptowalutach to nie tylko sposób na to jak szybko zarabiać przez Internet. To prawdopodobnie najszybsza metoda na zarobek online, co można łatwo zauważyć śledząc wykresy takich monet jak Dash, Monero, Ethereum. Wartość pierwszej z nich poszybowała do góry o 4400% w 2017 roku, a ostatniej o 4000%.

Notowanie kryptowaluty Dash

Wykres historyczny kryptowaluty Dash to najlepszy dowód, że handel kryptowalutami to jedna z najlepszych metod na to jak szybko zarobić pieniądze przez Internet / źródło: coinmarketcap.com

UWAGA: pomimo pozytywnych prognoz i euforycznych nastrojów dla całej branży, należy pamiętać że kryptowaluty równie szybko co zyskiwać, mogą również tracić na wartości. W związku z tym wysokość inwestycji powinna być zawsze dopasowana do ryzyka. Pierwszy szybki zarobek może obudzić chciwość i stłumić instynkt samozachowawczy, dlatego nie handlujmy pieniędzmi które są naszą poduszką finansową czy zabezpieczeniem emerytalnym.
Dodatkowo wskazana jest edukacja z zakresu analizy fundamentalnej i technicznej, która pozwoli trafniej przewidywać zachowania rynku. 


Ile możemy zarobić na kryptowalutach: sky is the limit, nawet 36000 proc. w rok (tyle zyskała np. kryptowaluta Ripple w 2017 roku)
Jak szybko: w kilka dni lub rok (oczywiście jeśli poprawnie wytypujemy wirtualne waluty do inwestycji)

Przeczytaj więcej o inwestowaniu w bitcoin

2) Wypełnianie ankiet za pieniądze

Twoja opinia może być cenną informacją dla wielu agencji marketingowych. Duże firmy płacą ogromne pieniądze żeby sprawdzić preferencje konsumenta i skutecznie dopasować do niego produkt. Warto na tym skorzystać i zacząć zarabiać na ankietach. Wypełnianie ankiet to szybka i przyjemna propozycja dla osób z dużą ilością wolnego czasu w pracy lub domu. Wszystko co musimy zrobić to zarejestrować się na wybranej platformie z płatnymi ankietami (jedną z największych jest Myiyo) i wypełnić swój profil. Informacje o nowych ankietach będziemy otrzymywać na adres e-mail.

Ile zarobimy na ankiecie: od 2 do 10 zł 
Jak szybko: wypełnienie ankiety trwa zazwyczaj 10-30 minut

Jak szybko zarobić pieniądze przez internet wypełniając ankiety online

Myiyo to jeden z największych serwisów z płatnymi ankietami na świecie

 

3) Zbierz pieniądze na swój projekt na platformie crowdfundingowej

Potrzebujesz pieniędzy pod konkretny projekt, biznes lub cel charytatywny? Skorzystaj z idei crowdfundingu i poproś o wsparcie ludzi z całej Polski za pośrednictwem portalu PolakPotrafi i SiePomaga albo całego świata na Kickstarter oraz Indiegogo. Najlepsze projekty i inicjatywy potrafią zebrać nawet milion dolarów w przeciągu kilku dni. Ta propozycja jest adresowana zwłaszcza do osób, które chcą komuś pomóc, wydać książkę, zrealizować film, nagrać płytę lub wprowadzić na rynek innowacyjny produkt. Pamiętaj, że nikt nie da Ci pieniędzy na urlop w Egipcie. Każdy projekt musi cechować się (w szerokim tego słowa znaczeniu) przydatnością społeczną inaczej nie ma szans na powodzenie lub w ogóle nie zostanie zaakceptowany.

Ile można zebrać: najlepsze projekty otrzymywały nawet kilka mln dolarów (w serwisach międzynarodowych)
Jak szybko: aukcja trwa zazwczyaj 1-2 miesiące, ale doliczyć należy czas na rzetelne przygotowanie projektu

Jak szybko zarobić pieniądze przez internet ? Na platformie crowdfundingowej

Przykładowe zestawienie udanych projektów na PolakPotrafi – jak szybko zarobić pieniądze przez internet / źródło: PolakPotrafi.pl

4) Sprzedaj swoją wiedzę – zaoferuj szkolenia i kursy online

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany jak szybko zarobić pieniądze przez internet mamy dla Ciebie kolejną propozycję. Każdy z nas jest dobry w jakiejś dziedzinie, w której inni chcieliby być lepsi. Możemy zatem dzielić się wiedzą za drobną opłatą wykorzystując do tego gotowe serwisy internetowe skupiające nauczycieli i głodnych wiedzy internautów. Największym i najpopularniejszym z nich jest Udemy.
Hitem są ostatnio kursy programowania aplikacji mobilnych oraz niezmiennie lekcje obsługi programów typu Excel.

Kursy online za pieniądze

Udemy to internetowa platforma e-learningowa za pośrednictwem której możemy sprzedawać swoje kursy. 

Sprzedawanie kursów online to nie jest to najszybszy sposób na to jak zarobić pieniądze przez Internet, ale za to stabilny i interesujący. 

5) Wykonuj zlecenia przez Internet – zostań freelancerem

Za pośrednictwem portali typu Freelancer lub zagranicznego Fiverr oraz PeoplePerHour, możemy stosunkowo szybko zacząć zarabiać wykonując różne zlecenia odpowiadające naszym umiejętnościom. Możemy na przykład komponować piosenki, pozycjonować strony i pisać artykuły. Warunkiem zarabiania będzie wysoka jakość świadczonych przez nas usług oraz wyróżnienie się spośród konkurencji atrakcyjnie skonstruowaną ofertą. Najlepsi zarabiają kilkaset dolarów dziennie.

Jak szybko zarobić pieniądze przez internet na freelancingu - oferowanie swoich usług

Na platformie PeoplePerHour możemy oferować swoje usługi ludziom z całego świata maksymalizując zarobek

6) Zarabiaj na swojej stronie, fanpage’u, forum

Prowadzisz własną stronę internetową, bloga, forum tematyczne lub fanpage na Facebook’u ? Jeśli każdego dnia odwiedza Cię minimum kilkaset osób możesz zarobić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych dziennie ! W przypadku bloga, strony i forum wystarczy że w odpowiednich miejscach zaczniesz wyświetlać reklamy kontekstowe Google Adsense. Swoim subskrybentom na portalu społecznościowym możesz natomiast zaproponować produkt związany z tematem danego kanału – gadżety, koszulki.
Mniej rozpowszechnioną formą wsparcia dla właścicieli serwisów internetowych jest darowizna. Obok treści na swojej stronie możesz umieścić specjalny moduł, który umożliwi zadowolonym czytelnikom przekazanie Ci drobnego dofinansowania.
Jeśli nie posiadasz własnego serwisu, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś go założył. Wbrew pozorom rozpoczęcie biznesu w sieci nie wymaga znajomości programowania. Wystarczy trochę cierpliwości i wiedzy którą dzielimy się z Tobą, radząc jak założyć stronę internetową.

Jak szybko zarobić pieniądze przez internet - wyświetlanie reklam na stronie internetowej

Reklama Google Adsense na portalu Rekiny Internetu

7) Darmowe pieniądze na inwestowanie i grę w internecie

Wykorzystaj bonusy bez depozytu, które oferują platformy pokerowe i brokerzy forex. Z uwagi na dużą konkurencję w tych branżach, firmy starają się przyciągnąć klientów oferując na początek darmowy kapitał. Od razu po rejestracji w wybranym serwisie, otrzymamy całkowicie za darmo gotówkę na grę w pokera i inwestowanie, którą można będzie wypłacić po spełnieniu kilku drobnych wymogów. Na forex dostaniemy łącznie kilkaset złotych, natomiast na pokera jednorazowo do 88 dolarów. Łącznie, jeśli wykorzystamy wszystkie promocje, będziemy mogli zarobić nawet 1000 zł ! Oprócz tego może się okazać, że mamy umiejętności profesjonalnego pokerzysty lub tradera i z gry w karty online lub handlu walutami będziemy mogli uczynić dobrze płatny zawód. 

Jak szybko zarobić pieniądze przez Internet? Zgarnij kasę na darmowe gry na pieniądze

8) Zarabiaj na programach partnerskich

Jeśli jesteś zarejestrowany w jakimś internetowym serwisie lub programie, sprawdź czy polecając go swoim znajomym nie zarobisz dodatkowych pieniędzy. Przykładowo praktycznie wszystkie serwisy pokerowe i brokerzy forex mają swoje programy afiliacyjne, w których każdorazowo za zwerbowanie nowej osoby do gry lub inwestycji otrzymasz nawet kilkaset dolarów. Do najpopularniejszych programów partnerskich należą iTunes, Amazon Associates oraz 500 Affiliates.
W iTunes zarobimy 4-5 % od każdego zakupu poleconej przez nas osoby.

Jak szybko zarobić pieniądze przez internet ? Polecając produkty

Program partnerski iTunes umożliwia zarabianie na każdym zakupie naszego znajomego – jak szybko zarobić pieniądze przez internet / źródło: iTunes