Handel bitcoinem z dźwignią – najlepsi brokerzy do lewarowania

Bitcoin dźwignia handel

Trading bitcoinem na giełdzie dostarcza wielu wrażeń ze względu na dynamiczne wahania kursów i tym samym umożliwia wysokie zarobki. Handel przy pomocy dźwigni to jednak zupełnie ekstremalne doświadczenie pozwalające na osiąganie gigantycznych zysków nawet przy najniższych zmianach cen. Posłużmy się przykładem:

1) Kupujemy BTC/USD o wartości 100 BTC na dźwigni 100x (inwestujemy zatem tylko 1 BTC)
2) Cena rośnie o 1%
3) Zarabiamy 1% x 100BTC = 1 BTC, czyli zyskujemy 100% (minus spread i opłaty dla brokera) na zmianie ceny o zaledwie 1%

Jak powszechnie wiadomo wahania na kryptowalutach potrafią sięgać kilkudziesięciu lub nawet kilkuset procent dziennie. Łatwo zatem policzyć jak astronomiczne zyski można generować przy użyciu dźwigni.

Poniżej przedstawimy porównanie czołowych brokerów udostępniających handel na bitcoin i innych kryptowalutach przy pomocy dźwigni, a następnie szczegółowo ich opiszemy.

Broker:
BitMEXByBitprimexbt
Dźwignia:
 • 1-100x na kryptowalutach
 • 1-100x na kryptowalutach
 • 100x na wszystko
 • Bonus:
  -10$ + 50$ do kwoty depozytuDo 50% zniżki na prowizjach
  Handel kontraktami na:
  ADA, BCH, BTC, ETH, EOS, LTC, TRX, XRPBTC, ETH, EOS, XRPKryptowaluty, forex, surowce, indeksy
  Wpłaty w:
  BTCBTC, ETH, EOS, XRPBTC lub karta kredytowa/debetowa
  www.BitMEX.com
  Szczegóły
  www.bybit.com
  Szczegóły
  www.primexbt.com
  Szczegóły

  Dźwignia i bitcoin – opis brokerów:

  BitMEX

  Bitmex.com to platforma do handlu na instrumentach pochodnych kyptowalut. Nie kupimy tutaj realnych jednostek, tylko kontrakty i opcje na wirtualne waluty odzwierciedlające w 100% ich rzeczywisty kurs i zachowanie. Dzięki temu możemy zarabiać zarówno na wzroście jak i spadku wartości.
  Poza bitcoinem możemy obstawiać 8 innych kryptowalut (bitcoin cash, dash, monero, ethereum classic, litecoin, monero, ripple i zcash) oraz handlować opcjami na BTC.

  Platforma BitMEX

  Platforma handlowa BitMEX

  Na BitMEX możemy wykorzystywać szeroki wachlarz różnego rodzaju zleceń w celu maksymalizacji zysków i automatyzacji handlu. Np.:

  Limit: ustawiamy docelową cenę po której nasze zlecenie zostanie automatycznie zamknięte
  Market: natychmiastowe otwarcie zlecenia po aktualnie najkorzystniejszej cenie
  Stop limit: ustawiamy tutaj dodatkowo próg, po przekroczeniu którego transakcja zostanie automatycznie zamknięta (świetne narzędzie do minimalizowania strat)

  Inne zlecenia, które możemy otworzyć to: stop market, trailing stop, take profit limit, take profit market.

  Dźwignia bitcoin na BitMEX

  Dźwignia na kryptowalutach platformy BitMEX jest aktualnie największa na świecie. Wynosi maksymalnie 100x, a jej dokładną wartość ustawiamy przy pomocy suwaka lub wpisując wybraną wartość ręcznie po kliknięciu ikony edycji:

  Bitcoin dźwignia BitMEX

  Wybieranie wysokości dźwigni handlowej na platformie BitMEX

  Żeby handlować z dźwignią potrzebujemy odpowiednio większego depozytu zabezpieczającego, który zostanie automatycznie skalkulowany i podany w momencie otwierania transakcji. 

  Zalety:
  + najwyższa dźwignia do 100x na krypto
  + wiele rodzajów zleceń
  + duży wybór kryptowalut

  Wady:
  – platforma może być zbyt skomplikowana dla początkujących
  – wyższa opłata za wypłatę środków niż u konkurencyjnych brokerów

  Handluj z dźwignią na BitMEX


  Bybit.com to zupełnie nowa platforma do handlu kontraktami futures z dźwignią na BTC i ETH. Postawiła sobie za cel konkurować z Bitmex. O ile nie będziemy rozstrzygać, która z platform jest lepsza, o tyle trzeba przyznać, że handel na Bybit może okazać się dla wielu (zwłaszcza początkujących) osób wygodniejszy i bardziej intuicyjny. 

  wygląd platformy do handlu z dźwignią na BTC i ETH - ByBit

  Możemy wpłacić i handlować tutaj aż czterema kryptowalutami: BTC, ETH, EOS i XRP. Dźwignię możemy ustawić dowolnej wysokości na: 1x, 2x, 3x, 5x, 10x, 25x, 50x i zawrotne 100x. 
  Wielbiciele bonusów i premii będą usatysfakcjonowani, ponieważ na start otrzymamy tutaj 10$ zupełnie za darmo. Wystarczy polubić i przesłać dalej (retweetować) post Bybit na Twitterze (link na stronie głównej w zakładce „Lastest Promotions”).   
  Dodatkowo wpłacając minimum 0,2 BTC lub 6 ETH na handel otrzymamy premię o równowartości 50$ w kryptowalucie, którą deponowaliśmy.

  Zalety Bybit:
  + bardzo przyjazna platforma handlowa

  + depozyt w BTC, ETH, XRP i EOS
  + niska prowizja 

  + niska opłata za wypłatę środków

  www.bybit.com


  primexbt

  PrimeXBT to ostatni z czołowej trójki brokerów umożliwiający handel kontraktami terminowymi na kryptowalutach z dźwignią. W odróżnieniu od powyższej dwójki, PrimeXBT umożliwia trading nie tylko kryptowalutami, ale również indeksami największych giełd, tradycyjnymi parami walutowymi i najpopularniejszymi surowcami. Łączna lista wszystkich instrumentów to aż 40 aktywów. Jednym z największych atutów PrimeXBT jest możliwość handlu na spadki lub wzrosty kryptowalut nie tylko w parze z dolarem (jak ETH/USD), ale także z BTC, np. ETH/BTC, XRP/BTC itd. 

  broker PrimeXBT handel z dźwignią na bitcoinie

  Platforma handlowa PrimeXBT

  Jak widać platforma handlowa jest wyjątkowo atrakcyjna. Handel jest płynny i przejrzysty. Środki na inwestycje wpłacimy tylko w BTC, ale w przypadku braku środków można skorzystać z modułu wymiany Changelly i zasilić konto przy pomocy karty debetowej lub kredytowej.

  Dźwignia na PrimeXBT

  Maksymalna dźwignia to 100x. Niezależnie od instrumentu jaki wybierzemy, możemy cieszyć się dowolną wysokością od dźwigni, od 1 do 100x. PrimeXBT nie ogranicza możliwości lewarowania na żadnym z aktywów. 

  Zalety:
  + prosta i przejrzysta platforma przyjazna dla początkujących traderów

  + depozyt w BTC i walutach tradycyjnych
  + niska prowizja
  + niska opłata za wypłatę środków

  www.primexbt.com


  WhaleClub

  UWAGA: serwis niedostępny, odradzamy wchodzenie i rejestrowanie się na nim

  Whaleclub.co to całkowicie anonimowa platforma handlowa (nie wymaga od nas danych osobowych, ale zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa), na której podobnie do BitMEX możemy handlować wieloma aktywami finansowymi przy użyciu cyfrowej waluty. Depozytu środków na trading możemy dokonać w BTC i DASH.
  Na liście dostępnych instrumentów znajdziemy 6 par kryptowalutowych (BTC/USD, DASH/BTC, ETH/BTC, ETH/USD, LTC/USD, XMR/BTC), 12 tradycyjnych par walutowych, towary, akcje i wskaźniki.

  WhaleClub handel z dźwignią na ethereum

  Przykładowy trading z dźwignią na parze ETH/USD na platformie WhaleClub

  Na platformie WhaleClub otrzymamy bonus powitalny +30% przy pierwszej wpłacie. Promocyjne środki są stopniowo dodawane do naszego salda wraz rosnącym wolumenem obrotu. Jeśli w trakcie handlu się rozmyślimy, możemy zrezygnować z bonusu i bez problemu wypłacić całą kwotę depozytu. 

  Dźwignia na WhaleClub

  Dźwignia na Whaleclub.co wynosi maksymalnie 20x na bitcoinie i 5x na pozostałych kryptowalutach. Jednak na tradycyjnych parach walutowych możemy grać z lewarem aż do 222x. 

  Zalety:
  + prosty i atrakcyjny graficznie interfejs
  + bonus powitalny

  + pełne połączenie z portalem TradingView (dostęp do analiz i wykresów)
  + wpłaty w DASH

  Wady:
  – dźwignia na kryptowalutach innych niż BTC mogłaby być wyższa


  Uwaga: dźwignia w handlu bitcoinem to potężne narzędzie, ale może być bronią obosieczną. Równie szybko co zyskiwać, możemy na niej tracić pieniądze. Nawet jeśli są to wirtualne pieniądze to jak wiadomo mają duża i realną wartość dlatego handlujmy rozsądnie.