Darmowe szablony CMS od Template Monster

Szablony Template Monster

Template Monster logo

Popularność systemów CMS a zwłaszcza WordPress’a, spowodowała pojawienie się dużej ilości wtyczek i motywów czyli gotowych rozwiązań, które pozwalają znacznie przyspieszyć proces dopasowania strony do potrzeby klienta.

Poprzednio pisaliśmy o płatnych szablonach WordPress, które można kupić na popularnych serwisach. Dziś kontynuujemy ten temat, informując o wysokiej jakości darmowych motywach, jednej z najbardziej doświadczonych na świecie firm przygotowujących gotowe szablony oparte na różnych systemach zarządzania treścią – TemplateMonster. Prekursora w tworzeniu szablonów, który funkcjonuje na rynku od 2002 roku.

Przedstawione przykładowe motywy wykonane są zgodnie ze wszystkimi wymaganiami dotyczącymi standardów W3C (kodowania stron internetowych) i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dodatkowo są one responsywne, czyli będą poprawnie wyświetlać na urządzeniach z dowolną rozdzielnością ekranu.
Kolejną przewagą podanych templatek jest obecność plików źródłowych PSD i obrazków o dużej rozdzielności. Dzięki tym funkcjonalnościom można lekko zmodyfikować projekt strony www i dostosować go do własnych potrzeb.

Poniżej przedstawiamy przegląd przykładowych i ciekawszych szablonów, które dostępne są w serwisie Template Monster:

Szablon „Restauracja”

Przedstawiony motyw będzie idealny do stworzenia strony internetowej restauracji lub kawiarni. Jednak, dzięki dużej elastyczności, można go lekko przebudować i użyć do stron o pokrewnej tematyce.

Przewagą podanego motywu jest dojść prosty, nie obciążony elementami graficznymi projekt, który zawiera wszystkie potrzebne opcje dla wygodnego przeglądania strony www.

Na stronie głównej najważniejsze informacje ułożone są w bloki. Możemy wyświetlać przykładowo aktualności, menu i informacje o promocjach. Oprócz tego wybierając ten szablon, uzyskamy możliwość otrzymywania opinii od klientów, co na pewno zachęci potencjalnych klientów do odwiedzenia naszego lokalu.

Motyw jest oparty o Bootstrap i CherryFramework, co znaczniej zwiększa jego funkcjonalność. Oprócz tego jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Demo Pobierz

Szablon WordPress restauracji lub gastronomii

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS:                    4.0.x

Kompatabilny z WordPress:   3.6.x-4.2.x

Cherry Framework wersja:    3.1.4

Animacja:                               HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Advanced Theme Options, Sliced PSD, Back To Top Button, Calendar, Crossbrowser Compatibility, Custom Page Templates, Drop Down Cart, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts

Język:                                       angielski z możliwością przetłumaczenia

Szablon Usług Doradczych 

Wiadomo, że strona www odzwierciedla wizerunek firmy w Internecie. Dlatego bardzo istotne jest, aby wybrać taki projekt strony internetowej, żeby witryna była jednocześnie funkcjonalna oraz czytelna i zrozumiała dla użytkownika. Proponowany motyw łączy w sobie te wszystkie cechy i będzie idealnym rozwiązaniem do tworzenia stron poświęconych biznesowi, edukacji, polityce, przemysłowi itp.

Motyw jest stylowy i dynamiczny. Wykonany został w przyjaznych do użytkownika kolorach. Szereg funkcji jest realizowanych w oparciu o Cherry Framework.
Także ten motyw jest responsywny i odpowiada wszystkim wymaganiom dotyczącym SEO.

Demo Pobierz

Szablon template monster dla osób świadczących usługi doradcze

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS:                    4.2.x

Kompatabilny z WordPress:   3.6.x-4.2.x

Cherry Framework wersja:    3.1.4

Animacja:                                HTML plus JS

Język:                                      angielski; możliwość dodania kolejnych

Szablon Portfolio Fotograficzne

Internetowe portfolio fotografa to świetna metoda na zaprezentowanie potencjalnym klientom swoich możliwości i talentu. Ten szablon będzie doskonałą pomocą w dotarciu do wszystkich zainteresowanych osób.

Motyw zawiera bardzo rozbudowaną galerię, dzięki której użytkownicy odwiedzający stronę w szybki sposób mogą zapoznać się z pracami autora. Oprócz tego templatka jest responsywna, więc strona internetowa będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach z różną rozdzielnością ekranu (tablety, smarfony).
Tak jak poprzednie szablony, również ten jest zoptymalizowany pod kątem SEO.

Funkcjonalność przedstawionej templatki realizowana jest w oparciu o Bootstrap i CherryFramework.

Demo Pobierz

Szablon WordPress dla fotografa

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS:                    4.2.x

Kompatabilny z WordPress:   3.6.x-4.2.x

Cherry Framework wersja:    3.1.5

Animacja:                               HTML plus JS, Parallax, Lazy Load effect

Język:                                      angielski